• Slider 8

PŁYTY LAMINOWANE WOOD STORIES

 

IDEA KOLEKCJI WOOD STORIES

Jesteśmy dziś świadkami zmian, jakie zachodzą w wielu aspektach naszego życia - zmian globalnych, w sposobie pracy i funkcji współczesnego biura. Patrzymy, jak zmieniają się potrzeby użytkowników oraz jakie nowe funkcje muszą spełniać obecnie przestrzenie.

Obserwujemy przenikanie się dwóch obszarów, które dotychczas były rozdzielone - biurowego i domowego. 

Przestrzeń biurowa staje się bardziej udomowiona, z kolei wygodną pracę z własnych czterech kątów również ceni coraz więcej osób.

 

Dekory zostały wybrane mając na uwadze potrzeby rynku domowego, ale i biurowego. Ich uniwersalny charakter, ale nowoczesne rysunki zostały dodatkowo podkreślone nową strukturą drewna.

 • Struktura

  Nowa struktura Wood Print - niezwykle naturalna, oddziałująca na zmysł dotyku struktura drewna z pełnym kwiatem.

  Głęboko matowa przez co elegancka a jednocześnie, dzięki głębokim porom drewna o różnym stopniu połysku, dynamiczna i zróżnicowana.

  Doskonale łączy w sobie naturalne piękno szlachetnego drewna z nowoczesną, matową powierzchnią.

  W dekorach drewnianych podkreśla naturalność i autentyczność.

  Na dekorach jednobarwnych pozwala osiągnąć efekt malowanego drewna z widocznym usłojeniem.

 • Office & Cowork

  Współczesne biura pełnią rolę hubów, przestrzeni spotkań i pracy kreatywnej. Najważniejszym trendem stało się udomowienie przestrzeni pracy, co powoduje zmianę typologii mebli.

  Odchodzimy od klasycznych biurek w stronę mebli o charakterze domowym bądź kawiarnianym, które ułatwiają interakcję między pracownikami.

  Obserwujemy także zmiany, jakie następują w materiałach i kolorach używanych we wnętrzach biurowych.

  Wiodącym trendem jest naturalność, przejawiająca się nie tylko w wyborze autentycznych materiałów, ale i odcieni kolorystycznych, tj. złamane pastele oraz kolory ziemi.

 • Home Office

  Obszar pracy zdalnej (Home Office) został w ostatnich latach poddany dużym zmianom.

  Przeniesienie obowiązków zawodowych do domu wymusiło reorganizację wnętrz, w których mieszkamy.

  Zrodziły się wówczas potrzeby wydzielenia miejsca, pozwalającego na skupienie czy przechowywanie dokumentów i komputera.

  Trendem stały się meble wielofunkcyjne, tj. biurka ukryte w szafach, komodach, które po dniu pracy mogą zniknąć z domowego krajobrazu.

  Popularnością cieszą się także meble modułowe, które samodzielnie możemy personalizować dostosowując je do naszych potrzeb.

  W kolorystyce dominują naturalne odcienie, które umiejętnie przeplatają stylistykę wzorniczą świata domowego ze światem biurowym.

 • Wartości kolekcji

  Podczas pracy nad kolekcją ważny był dla firmy Pfleiderer również aspekt ekologii.

  Bazą tej kolekcji są materiały drewnopochodne powstające głównie z odpadów drzewnych, które dzięki temu zyskują drugie życie.

  Produkowane są zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym.

  Równie ważnym aspektem jest dla firmy Pfleiderer tworzenie/projektowanie dekoru jako zamiennika drewna i szukania nowych szlachetnych rozwiązań.